tak začíná druhý rozhovor v časopisu Spark (č.10/2018), který vychází hned měsíc po prvním interview v září. A tady je jeho znění:

Vaše debutová nahrávka dostala titul „SMETIŠTĚ DĚJIN“. Kde jste se pro název inspirovali?

Inspirovali jsme se tím, co se dnes ve světě děje na všech frontách, ať už v politice, ekologii, válkách, mezilidských vztazích, ve sportu, a tak bych mohl pokračovat dál. V každé této sféře vidíme obrovské smetiště…lze tam najít i dobré věci, podobně jako na smetišti. A proč dějin? Protože se lidé v žádném případě neponaučili z chyb, které napáchali a stále je opakujeme nebo historická fakta ignorujeme. V písních „Král“, „Fousatý hlavy“, „Posel ironie“, „Banda šílenců“ a titulní „Smetiště dějin“, všude se objevuje takové člověčenské smetiště. Nejsme politická kapela, ani nebudeme, ale spousta věcí jako lež, přetvářka, manipulace, lhostejnost k osudům dalších generací, takové věci nás opravdu štvou, asi jako většinu normální populace.

Album má poměrně hodně vydatnou stopáž, jak dlouho trval kompoziční proces?

Bezmála sedmdásetiminutová nahrávka vznikala téměř čtyři roky, během kterých se nám podařilo nastřádat melodický, poměrně pestrý a zajímavý materiál. Songy pro celou desku skládali čtyři členové kapely a hosty jsme si žádné nepřizvali. Jako poslední se těsně před nahráváním dodělávala „Banda šílenců“, balada, která na každém správném rockovém albu musí být. Celou nahrávku jsme doplnili bonusem, který je starý cca pětatřicet let, ale stále aktuální. Říkame si, pokud je deska dlouhá a má co říci celou stopáží, tak proč ji neudělat minutově vydatnou. Z ohlasů fanoušků a recenzí se nám deska myslím vcelku povedla.

Deska má poměrně také zajímavý obal. Jak se zrodila jeho idea?

Obal již existoval v době, kdy jsme měli tak dvě třetiny materiálu pro CD. Původně jsme nezamýšleli dělat žádnou píseň tématicky k obalu, ale ve finále si vše krásně sedlo a většina písní perfektně asociovala s krásným obalem. Vytvořil ho Jaroslav Burda a měl úplně volnou ruku pro realizaci vlastní vize.

Kromě tvůrčích aktivit pořádáte také vlastní festival. Jaké máte zkušenosti z činnosti z tzv. druhé strany?

Náš zpěvák Dan pochází ze Smržovky, máme tam také zkušebnu a vlastně celá kapela se těší dobrým vztahům s obyvateli i se starostou. Pokud je to v jeho silách, tak nám vždy pomůže, třeba i s naším DanGar Six Open Air festem, za což mu patří náš dík. Letos jsme pořádali již čtvrtý ročník v pořadí. Organizace festu obnáší spoustu starostí a vyběhávání, ale chceme, aby byl vždy nejlepší a dostupný pro fanoušky, které si sem přizveme. Vždy je nás tak šest kapel a každá dostane hodinku hracího času, ať si to také trochu užijí. Celou akci pokaždé ukončuje DanGar Six. Nejošidnější je vždy správná objednávka počasí, které nás zatím ještě nikdy nezklamalo, pokaždé bylo hnusně. (smích)

Jste spokojeni se svým současným koncertním vytížením?

První roky jsme hráli každou sobotu a občas i pátky. Pro amatérskou kapelu poměrně velký zápřah a rozjezd kapely byl opravdu vydatný. Dnes již je akcí méně, ale zase většího rozsahu. Poslední dva roky koncertujeme na festivalech, motosrazech, městských akcích. Vrcholem pro nás bylo vystoupení na Masters Of Rock. Doufáme, že další roky pro nás budou ještě příznivější, co se týče pozvánek na rockové akce a moc se těšíme, co bude dál.

Categories: Nezařazené