Vznik jablonecké rock-metalové skupiny se datuje ke květnu roku 2013, kdy členové heavy/speed metalové grupy Euthanasie, zpěvák Dan Řičica a kytarista Patrik Baňas, založili vlastní hudební projekt. V té době se již počítalo s bubeníkem Honzou „Kissákem“ Hrabánkem, který se do nové formace zapojil téměř okamžitě. O pár týdnů později se ke kapele přidává baskytarista Josef Ivanič a skupina, která v té době byla ještě bezejmenná, měla tak svůj hudební základ postavený. Na přelomu července a srpna se ke čtveřici přidává klávesák Michal „Majkl“ Hora. O měsíc později dostává band finální podobu, kdy přichází kytarista Dan „Žejdlík“ Šimek. Název skupiny vzešel po dlouhých diskuzích a večerech u piva, zelených, rumů atd. až koncem září, nakonec ale jednoduchým a vystížným, zkrácením slov Danova garáž, kde hudebníci zkouší a s počtem členů bandu – tedy DanGar Six.

8.listopadu přichází první zkouškový koncert v jabloneckém Barbars Riders Clubu, kde šestičlenný band sklidí obrovský aplaus a sami se tak ujišťují, že jsou na správné cestě.

Po roce koncertování od kapely odchází kytarista Dan Šimek a rock-metalová banda pokračuje v osazenstvu pěti lidí, když některé songy musely být jemně upraveny a scházející kytaru si mezi sebe rozdělili Patrik na kytaru a Michal na klávesy. Ovšem netrvá to dlouho, co DanGar Six rozhodili sítě a po 14 dnech se do jedné z nich na vystoupení kapely 30.prosince 2014 v Rock Pubu v Liberci chytil Martin Pecho. (který sám vlastně na onom minifestivalu ani nebyl, ale kontakt si tu správnou cestičku již našel). A po měsíci zkoušek kapela vystupuje 30.ledna 2015 opět v šestičlenném složení v Janově nad Nisou.

Od září roku 2015 je banda opět pouze v pěti, když kytarista Medvěd vyráží na půlroční stáž do Portugalska. Kapela omezí vystoupení a soustředí se na obměnu stávajících songů, tvorbu svých vlastních věcí a pozvolnou přípravu materiálů k vydání své vlastní desky.

Aby těch změn nebylo málo, tak na přelomu podzimu a zimy téhož roku, je nucen ze zdravotních důvodů omezit své učinkování v kapele bicman Kissák. Od Nového roku se tedy k rock-metalové grupě přidává bubeník Roman Řehořek, který přichází od zpřátelené bandy z The Broken Dam. Kissák nadále zústavá čestným členem ansámblu DanGar Six.

Když konečně změny v kádru DanGaru ustaly, dává si kapela ještě pár měsíců na sehrání a úpravu vlastních songů. Mimo to vystupuje dále na celovečerních zábavách v rámci teambuldingů. A že jich bylo 🙂 Přípravy na nové CD vrcholí v lednu a únoru léta páně 2018 a již v březnu se band vydává do nahrávacího studia v pražské Hostivaři. V květnu je album s názvem „Smetiště dějin“ na světě a kromě jeho prezentace na letních festivalech včetně Masters Of Rock, se začíná pozvolná příprava nových songů.

Vydání v pořadí druhého alba je na programu na podzim roku 2020, do čehož ale promluví COVID-19, a tak se nahrávání a mastering o pár měsíců posouvá. Nová deska s názvem Temná doba tak vychází až v únoru 2021. Vzhledem k ukončení činnosti bubeníka Ramona v ansámblu DanGar Six v létě 2020, povolává kapela narychlo jako hosta k nově vycházejícímu „cédéčku“, bicmana z death-metalových Dysangelium, Ctibora Podmanického a skladby tak získávají zcela jiný, rychlejší rozměr oproti debutovemu albu Smetiště dějin.  Během natáčení Temné doby se ke smržovské grupě přidává nový „tlučbuben“ Martin Sluka, který společně se Ctiborem dolaďují finální verzi bicích na tomto díle. Zajímavostí je, že sólo do instrumentální skladby Naděje nahrává další host, a to dánský kytarový virtuos Martin Jepsen Andersen. Vzhledem k obrovskému zájmu se DanGar Six rozhodnou k tomuto abu vydat i limitovanou edici 100 ks vinylových nosičů.

Na přelomu let 2023-2024 se rozhodne ukončit učinkování v kapele kytarista Martin Pecho, který odehraje poslední výroční koncert v rámci oslav 10 let od založení kapely v jabloneckém klubu Na Rampě. Jeho nástupcem se do dvou měsíců stává mladá, metalová krev (jehož jméno už známe, ale teprve oficiálně představíme :-), tak vydržte 🙂