Vznik jablonecké rock-metalové skupiny se datuje ke květnu roku 2013, kdy členové heavy/speed metalové grupy Euthanasie, zpěvák Dan Řičica a kytarista Patrik Baňas, založili vlastní hudební projekt. V té době se již počítalo s bubeníkem Honzou „Kissákem“ Hrabánkem, který se do nové formace zapojil téměř okamžitě. O pár týdnů později se ke kapele přidává baskytarista Josef Ivanič a skupina, která v té době byla ještě bezejmenná, měla tak svůj hudební základ postavený. Na přelomu července a srpna se ke čtveřici přidává klávesák Michal „Majkl“ Hora. O měsíc později dostává band finální podobu, kdy přichází kytarista Dan „Žejdlík“ Šimek. Název skupiny vzešel po dlouhých diskuzích a večerech u piva, zelených, rumů atd. až koncem září, nakonec ale jednoduchým a vystížným, zkrácením slov Danova garáž, kde hudebníci zkouší a s počtem členů bandu – tedy DanGar Six.

8.listopadu přichází první zkouškový koncert v jabloneckém Barbars Riders Clubu, kde šestičlenný band sklidí obrovský aplaus a sami se tak ujišťují, že jsou na správné cestě.

Po roce koncertování od kapely odchází kytarista Dan Šimek a rock-metalová banda pokračuje v osazenstvu pěti lidí, když některé songy musely být jemně upraveny a scházející kytaru si mezi sebe rozdělili Patrik na kytaru a Michal na klávesy. Ovšem netrvá to dlouho, co DanGar Six rozhodili sítě a po 14 dnech se do jedné z nich na vystoupení kapely 30.prosince 2014 v Rock Pubu v Liberci chytil Martin Pecho. (který sám vlastně na onom minifestivalu ani nebyl, ale kontakt si tu správnou cestičku již našel). A po měsíci zkoušek kapela vystupuje 30.ledna 2015 opět v šestičlenném složení v Janově nad Nisou.

Od září roku 2015 je banda opět pouze v pěti, když kytarista Medvěd vyráží na půlroční stáž do Portugalska. Kapela omezí vystoupení a soustředí se na obměnu stávajících songů, tvorbu svých vlastních věcí a pozvolnou přípravu materiálů k vydání své vlastní desky.

Aby těch změn nebylo málo, tak na přelomu podzimu a zimy téhož roku, je nucen ze zdravotních důvodů omezit své učinkování v kapele bicman Kissák. Od Nového roku se tedy k rock-metalové grupě přidává bubeník Roman Řehořek, který přichází od zpřátelené bandy z The Broken Dam. Kissák nadále zústavá čestným členem ansámblu DanGar Six.

Když konečně změny v kádru DanGaru ustaly, dává si kapela ještě pár měsíců na sehrání a úpravu vlastních songů. Mimo to vystupuje dále na celovečerních zábavách v rámci teambuldingů. A že jich bylo 🙂 Přípravy na nové CD vrcholí v lednu a únoru léta páně 2018 a již v březnu se band vydává do nahrávacího studia v pražské Hostivaři. V květnu je album s názvem „Smetiště dějin“ na světě a kromě jeho prezentace na letních festivalech včetně Masters Of Rock, se začíná pozvolná příprava nových songů.